1. PTNk

  Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne
  powołane zostało 20 października 2014 roku.
  Jego celem jest samokształcenie, edukacja
  i popularyzowanie wiedzy o neurokognitywistyce.

 2. Olimpiada Wiedzy o Mózgu

  Organizowana przez PTNk Olimpiada Wiedzy
  o Mózgu objęta jest patronatem i wsparciem
  merytorycznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

 3. Pomorski Uniwersytet Medyczny

  Działalność naukowa PUM obejmuje wszystkie
  dziedziny nauk medycznych. Nasz Uniwersytet
  jest jedną z najlepszych uczelni w kraju.

I Olimpiada Wiedzy o Mózgu

Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne PTNk i V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie mają zaszczyt po raz pierwszy zaprosić uczniów Państwa Szkół do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Mózgu . W tym roku Zachodniopomorski Konkurs Wiedzy o Mózgu uzyskał tytuł olimpiady tematycznej wspieranej przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Dwóch Laureatów Olimpiady zgodnie z uchwałą Senatu PUM nr 95/2018 z dnia 20.06.2018 roku uzyska prawo do studiowania na wybranym przez siebie kierunku w PUM w Szczecinie z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Jest to ogromne osiągnięcie tych wszystkich, którzy organizowali i uczestniczyli w dotychczasowych edycjach Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Mózgu.

Zawody Olimpiady są trzystopniowe:

I stopień szkolny (w szkołach macierzystych) - 7 stycznia 2019 godzina 9.00 (poniedziałek)
II stopień – okręgowy w ustalonych okręgach - 2 marca 2019 (sobota)
III stopień centralny – finałowy (Aula Główna PUM w Szczecinie) składający się z dwóch etapów, pisemnego – rozwiązanie testu i ustnego – odpowiedzi na pytania problemowe - 6 kwietnia 2019 (sobota).

Zgłoszenie Szkoły do Olimpiady prosimy przesłać w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i w wersji papierowej na adres: ul. Ofiar Oświęcimia 14, 71-503 Szczecin do 30 listopada 2018 roku. Szkoły, które zgłoszą swój akces otrzymają wytyczne dotyczące rejestracji uczestników oraz wykaz literatury.