1. PTNk

  Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne
  powołane zostało 20 października 2014 roku.
  Jego celem jest samokształcenie, edukacja
  i popularyzowanie wiedzy o neurokognitywistyce.

 2. Olimpiada Wiedzy o Mózgu

  Organizowana przez PTNk Olimpiada Wiedzy
  o Mózgu objęta jest patronatem i wsparciem
  merytorycznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

 3. Pomorski Uniwersytet Medyczny

  Działalność naukowa PUM obejmuje wszystkie
  dziedziny nauk medycznych. Nasz Uniwersytet
  jest jedną z najlepszych uczelni w kraju.

Sprawozdanie z Etapu Szkolnego II Olimpiady Wiedzy o Mózgu

Zakończył się pierwszy - Etap Szkolny II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu organizowany przez Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne, V Liceum Ogólnokształcące im Adama Asnyka w Szczecinie i Zakład Neurokognitywistyki Stosowanej PUM.

W tej części Olimpiady brało udział 294 uczniów z 41 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Udział wzięli licealiści z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Słupska, Kwidzyna, Głubczyc, Suwałk, Płocka, Torunia, Warszawy, Leszna, Wrocławia, Kędzierzyna-Koźla, Katowic i Końskich. Oczywiście silnie reprezentowany był Region Zachodniopomorski przez uczniów liceów ze Szczecina, Szczecinka, Kołobrzegu, Stargardu i Pyrzyc. Najliczniejszą, bo 48 grupę uczniów startujących w eliminacjach szkolnych stanowili licealiści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Zgodnie z punktem 4.2.1.7 Regulaminu Olimpiady do zawodów okręgowych zakwalifikowało się 81 uczestników którzy zdobyli połowę punktów w teście. Najwyższą liczbę punktów zdobyła Katarzyna Zofia Serement z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku – 33 punkty.

Gratulujemy uczniom którzy przeszli do Etapu Okręgowego II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu zaplanowanego na dzień 6 marca 2020 roku (piątek) o godzinie 10.00.

Uczniom, którym nie udało się zdobyć kwalifikowanej liczby punktów życzymy sukcesów w kolejnych edycjach Olimpiady. Wierzymy, że start w eliminacjach szkolnych pozwolił poznać zasady Olimpiady, a wiedza zdobyta w przygotowaniach do Olimpiady będzie przydatna w osiągnięciu wysokich ocen maturalnych.
Słowa ogromnego uznania i podziękowania kierujemy do Nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do Olimpiady.

Wykaz osób, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu oraz szczegółowe wyniki Etapu Szkolnego II OWoM znajdziecie Państwo tutaj.


Przewodniczący Komitetu Głównego
II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu. Prezes PTNk
dr n. med. Dariusz Jeżewski