Przedstawiamy Państwu kalendarz i warunki zmagań olimpijskich.
1. Zawody Olimpiady są trzystopniowe:
I stopień szkolny (w szkołach macierzystych lub domu ucznia) – 11 grudnia 2020, godzina 10.00 (piątek) Test do rozwiązania na ekranie komputera po zalogowaniu się uczestnika.
II stopień – okręgowy (w ustalonych okręgach ale przeprowadzany w szkołach macierzystych lub domu ucznia) – 5 marca 2021, godzina 10.00 (piątek) Test do rozwiązania na ekranie komputera po zalogowaniu się uczestnika.
III stopień centralny – finałowy (Aula Główna PUM w Szczecinie) składający się z dwóch etapów, pisemnego – rozwiązanie testu i ustnego – odpowiedzi na pytania problemowe - odbędzie się 17 kwietnia 2021, godzina 9.00 (sobota)
2. Zgłoszenie Szkoły do Olimpiady prosimy przesłać w wersji elektronicznej (preferowane) na adres olimpiady: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie na adres: V LO im. Adama Asnyka ul. Ofiar Oświęcimia 14, 71-537 Szczecin do dnia 23 października 2020 roku.
3. Szkoły, które zgłoszą swój akces otrzymają wytyczne dotyczące rejestracji uczestników i przebiegu etapu szkolnego Olimpiady oraz wykaz literatury do dnia 10 listopada 2020 roku.
4. Planujemy rejestrację indywidualna drogą elektroniczną wszystkich uczestników Olimpiady.
Regulamin olimpiady, wykaz literatury oraz bieżące widomości dotyczące Olimpiady Wiedzy o Mózgu znajdziecie Państwo na stronie w zakładce olimpiada oraz www. neurokognitywistyka.pum.edu.pl w zakładce Olimpiada Wiedzy o Mózgu.
Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników i organizatorów w czasie pandemii warunki uczestnictwa i przebieg III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu mogą zmieniać się.
Serdecznie zapraszamy do udziału.
Uchwała nr 1.
W dniu 4. listopada 2019 roku ukonstytuował się Komitet Główny II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu w składzie:
Wstecz | Przejdź dalej |
Wstecz | Przejdź dalej |
Adres:
Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne
ul. Unii Lubelskiej 1
71-252 Szczecin
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Forma prawna:
Stowarzyszenie
KRS: 0000528060
REGON: 32158694500000
NIP: 852 261 38 81
Rok powstania: 2014
Konto bankowe: 35 2030 0045 1110 0000 0408 6570
Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne powołane zostało 20 października 2014 roku. Jego celem jest samokształcenie, edukacja i popularyzowanie wiedzy o neurokognitywistyce, inicjowanie i prowadzenie interdyscyplinarnych badań naukowych w zakresie funkcjonowania umysłu oraz wdrażania terapii innowacyjnych związanych z tą tematyką.
Neurokognitywistyka jest nauką o procesach umysłowych opartą na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie nauk o mózgu. Łączy w sobie psychologię oraz inne nauki , które mają bezpośrednie oparcie w empirycznych danych jak na przykład biologia, czy informatyka.
Założyciele Pomorskiego Towarzystwa Neurokognitywistycznego są przekonani, że aby w pełni zrozumieć zachowanie człowieka nie możemy opierać się wyłącznie na jednej dziedzinie nauki. Aby poznać tajniki umysłu, musimy spojrzeć na człowieka z szerokiej perspektywy. Neurokognitywistyka to dziedzina, która łączy ze sobą takie dyscypliny jak psychologia, biologia, neuroanatomia, matematyka czy fizyka.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wstępowania w szeregi naszego Towarzystwa. Szczególnie zapraszamy na Otwarte Spotkania Czwartkowe, które odbywają się w sali wykładowej Kliniki Neurochirurgii PUM, wejście J, III piętro, w SPSK 1 ul. Unii Lubelskiej 1.
Czwartkowe wykłady otwarte jako jedna z form działalności Pomorskiego Towarzystwa Neurokognitywistycznego w Szczecinie są wyjątkową ofertą skierowaną do miłośników nauki: naukowców, studentów, licealistów oraz wszystkich osób interesujących się neurokognitywistyką. Tematyka wykładów dotyczy edukacji i popularyzowania wiedzy o neurokognitywistyce, inicjowania i prowadzenia interdyscyplinarnych badań naukowych w zakresie funkcjonowania umysłu oraz wdrażania terapii innowacyjnych związanych z tą tematyką.
Zasadniczą grupę wykładowców stanowi kadra naukowców Pomorskiej Akademii Medycznej oraz innych renomowanych uczelni w kraju . Wykłady stanowią wyważone połączenie teorii i praktyki.
Zarząd
Prezes PTNk Wiceprezes PTNk Sekretarz PTNk Skarbnik PTNk Członkowie Zarządu PTNk Komisja Rewizyjna |
ZałożycieleTowarzystwa
Bartnik Hanna Krystyna |
Neurokognitywistyka jest nauką o procesach umysłowych opartą na najnowszych osiągnięciach w dziedzinie nauk o mózgu. Jest kierunkiem interdyscyplinarnym, gdyż łączy w sobie psychologię oraz inne nauki , które mają bezpośrednie oparcie w empirycznych danych jak na przykład biologia, czy informatyka.
Celem Towarzystwa jest samokształcenie, edukacja i popularyzowanie wiedzy o neurokognitywistyce, inicjowanie i prowadzenie interdyscyplinarnych badań naukowych w zakresie funkcjonowania umysłu oraz wdrażania terapii innowacyjnych związanych z tą tematyką.
Założyciele Pomorskiego Towarzystwa Neurokognitywistycznego są przekonani, że aby w pełni zrozumieć zachowanie człowieka nie możemy opierać się wyłącznie na jednej dziedzinie nauki. Aby poznać tajniki umysłu musimy spojrzeć na człowieka z szerokiej perspektywy. Neurokognitywistyka to dziedzina, która łączy ze sobą takie dyscypliny jak psychologia, biologia, neuroanatomia, matematyka czy fizyka i jest najszybciej rozwijającą się gałęzią psychologii na świecie.