1. PTNk

  Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne
  powołane zostało 20 października 2014 roku.
  Jego celem jest samokształcenie, edukacja
  i popularyzowanie wiedzy o neurokognitywistyce.

 2. Olimpiada Wiedzy o Mózgu

  Organizowana przez PTNk Olimpiada Wiedzy
  o Mózgu objęta jest patronatem i wsparciem
  merytorycznym Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

 3. Pomorski Uniwersytet Medyczny

  Działalność naukowa PUM obejmuje wszystkie
  dziedziny nauk medycznych. Nasz Uniwersytet
  jest jedną z najlepszych uczelni w kraju.

"Nareszcie twarze, czyli wyznania ginekologa portrecisty”

Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z dr nauk med. Mieczysławem Chruścielem pt. „Nareszcie twarze, czyli wyznania ginekologa portrecisty”. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2018 roku o godzinie 17.oo w sali restauracyjnej hotelu "Vulkan" w Szczecinie przy ul. Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego 6a.

 

„Będę zaszczycony możliwością spotkania się z Państwem i przedstawieniem części moich dokonań na polu malarstwa portretowego oraz podzielenia się refleksją na temat mojej pasji.
Prezentację zatytułowałem " Nareszcie twarze, czyli wyznania ginekologa portrecisty".


Dołączam kilka słów o sobie: " Pasję malarską rozwijałem od ukończenia studiów w roku 1974. Początki były skromne, gdyż absorbująca praca dydaktyczna i naukowa nie pozostawiały wielu możliwości na twórcze zmagania. Po uzyskaniu specjalizacji i obronie doktoratu pracowałem jeszcze przez kilka lat na stanowisku adiunkta w Klinice Patologii Ciąży i Porodu. W roku 1984 odszedłem z umiłowanej Kliniki i oddałem się wyłącznie pracy w praktyce prywatnej, odważywszy się jednocześnie na pierwsze próby malarstwa olejnego na płótnie. Od tamtego czasu namalowałem wiele obrazów.
Tematem moich prac jest człowiek. Maluję niemal wyłącznie portrety. Moimi modelami są członkowie rodziny, znajomi i przyjaciele, naukowcy, lekarze, ludzie kultury oraz ci wszyscy, dla których jest ważna intymna potrzeba posiadania wizerunku własnego lub bliskiej osoby. Prace te są rozproszone w rozmaitych miejscach; w moim mieście, w kraju i na świecie. Żyją własnym, bezgłośnym życiem w rodzinnych domach, w reprezentacyjnych salach uniwersyteckich, urzędach, siedzibach towarzystw lekarskich, w kościołach i na plebaniach. Niektóre wyfrunęły za granicę. Znalazły łaskawych mecenasów w różnych krajach Europy, a także w USA, nawet w dalekiej Australii. Resztę opowiem w czasie spotkania.

Łączę serdeczne pozdrowienia - Mieczysław Chruściel.